Відгук на новий фільм жахів "Нічний будинок" (2021)

 


Новий фільм жахів від режисера Девіда Брукнера тішить цікавим сюжетом, багатогранною акторською грою та реально моторошною атмосферою.  

Девід Брукнер - режисер, що вже відомий глядачам за стрічками жанру хорор: "Ритуал" (2017), "Монстри Півдня" (2015), "Зло" (2012) та інші.

Сюжет розповідає про Бет, шкільного вчителя, що переживає втрату свого чоловіка, який нещодавно вчинив самогубство по невідомій для неї причині. Бет не розуміє, як так сталося, чому вона не бачила натяків у поведінці коханого. Можливо це вона винна у його смерті….

З цими роздумами жінка залишається наодинці в заміському будинку біля озера, збудованим Оуеном (чоловік). І вже скоро з Бет починають траплятися дивні, містичні речі, а про свого чоловіка вона дізнається багато нового.

Перед переглядом звично боїшся зіткнутися з банальним, не страшним, чи навпаки, занадто огидним сюжетом (на грані бодді-хорора), пласкими характерами героїв та тупою кінцівкою. Але так, на щастя, не сталося з фільмом «Нічний будинок».

Як на мене, сюжет має оригінальну задумку. Додивившись до кінця, ще деякий час міркуєш над концепцією. А от в процесі, сюжет фільму взагалі цікаво та напружено розгортаєтеся.

Паралельно з містичними мотивами, картина розкриває драму втрати близької людини, скорботи, спроби зрозуміти та прийняти нову реальність без неї. Ця окрема лінія змісту є дуже емоціональною та наділяє стрічку додатковою цінністю.

Гра Ребекки Холл (Бет) багатограна, не штучна, їй насправді починаєш співпереживати. Актриса вже знайома глядачам за ролями в таких кінострічках, як «Вікі Крістіна Барселона» (реж. Вуді Ален), «Престиж» (реж. Кристофер Нолан), «Доріан Грей» (реж. Олівер Паркер), «Залізна людина 3» (реж. Шейн Блек).

Щодо мороку та переляку, тут теж все добре. Сцени, де потрібно налякати глядача, побудовані незвично, бо коли очікуєш скримеру, його нема, тільки напружена тиша. А от коли, сцена ніби то буденна, комфортна, от тут готуйся здригатися. Деякі моменти пробирають аж до холодного поту, бо грають на підсвідомому та рефлекторному.

Для посилення напруги в кіно використані цікаві оптичні ілюзії, гра темних, синіх  та червоних кольорів, й переходи від пейзажних загальних планів до викривлених нестандартних крупних, середніх.

Як на мене, кінцівка фільму заграє з аргументами атеїстів про те, що після смерті нічого немає. Порушується тема долі, каузальності, невідворотності. А також відображена гранична сторона того, на що здатні рідні, аби захистити тебе. Більше нічого писати не буду, аби не на спойлерити.

Так, кіно сповнене звичних атрибутів – будинок біля озера (раз), який ще й покинутий (два), ознаки привидів (три), але у поєднані з гарною історією, грою акторів, цікавим візуалом та драматургією, дає свіже відчуття після перегляду. Ти, як глядач, й перелякався, й перейнявся історією, болем, та ще й опісля залишився з деякими роздумами.

Тому фільму жахів «Нічний будинок» від мене тверді 9 баллів.

 

«Нічний будинок» (The Night House)

2021 р.

Режисер: Девід Брукнер.

Жанр: трилер, хорор. 

У головних ролях: Ребекка Холл (Бет), Еван Йонікіт (Оуен), Сара Голдберг (Клер), Стейсі Мартен (Madelyne).






 

 

Коментарі

Популярні записи

Вперше в м. Дніпро кінофестиваль KINNOVATION-2021: як це було

ТОП-10 хорорів 🎃 (нетиповий список жахів)